21 Şubat 2022 Pazartesi

 

“EMİN ÇÖLAŞAN'A MEKTUP” KONULU PAYLAŞIMLAR İÇİN AÇIKLAMA

YAKLAŞIK 10YIL ÖNCE BANA MAİLLE GELEN BEĞENDİĞİM “EMİN ÇÖLAŞAN’A MEKTUP” ADLI BİR YAZIYI MAİL GRUBUMLA PAYLAŞMIŞTIM.

AMA O PAYLAŞIMDA OLAYI YAŞADIĞI ANLAŞILAN MEÇHUL KİŞİNİN ADI VERİLMEDİĞİ GİBİ METNİN ALTINDA YAZANIN ADI DA YOKTU. BANA GELEN MAİLİ PAYLAŞIRKEN “ALINTIDIR” YAZMAYI İHMAL ETTİĞİM VE GÖNDERDİĞİM TÜM MAİLLERİN ALTINDA OTOMATİK OLARAK BENİM KİMLİK BİLGİLERİM DE ÇIKTIĞI İÇİN BUNDA DA ALTTA BENİM ADIM ÇIKMIŞ.

BU NEDENLE DE BU YAZIYI EMİN ÇÖLAŞAN'A BENİM YAZDIĞIMI ZANNEDEN BAZI ARKADAŞLAR FACEBOOK'TA VE PEK ÇOK SOSYAL MEDYA PLATFORMLARINDA BU YAZIYI ALTINDA BENİM ADIMLA BİRLİKTE PAYLAŞMIŞLAR. BENİ TANIYANLARDAN ALDIĞIM PEK ÇOK MAİL VE TELEFONLA BUNUN FARKINA ÇOK SONRADAN VARMIŞ OLDUM.

 YANLIŞLIKLA VE HAKSIZ YERE BU ANIYI YAŞAYAN VE BU YAZIYI YAZAN BİR ARKADAŞIN YAZISINA SAHİP ÇIKMIŞ GİBİ OLDUM.

BEN ŞİMDİYE KADAR HİÇ  YUNANİSTAN'A GİTMEDİM, KOSTAS'I DA TANIMAM, BÖYLE BİR ANIM DA HİÇ OLMADI...

BU YAZI ALTINDA “PROF. DR. ÜNVANLI BİRİ TARAFINDAN YAZILMIŞ VE GÜVENİLİR” KABUL EDİLEREK HER SEÇİM DÖNEMİNDE VEYA HER POLİTİK GERİLİM SIRASINDA YÜZBİNLERCE KEZ PAYLAŞILDI. HATTA ETRAFINA TANIMADIĞIM KİŞİLERCE DEĞİŞİK BAŞLIK VE FOTOĞRAFLAR DA EKLENEREK TÜM MEDYA ORTAMLARINDA KULLANILDI. BU NEDENLE PEK ÇOK KEZ ARANDIM, ZAMAN ZAMAN HAKARET VE KÜFÜR YEDİĞİM DE OLDU, ÖVGÜ ALDIĞIM DA OLDU.

HATTA BAZI MEDYA VE PARTİ ORGANLARINDAN “DOĞRUYSA BUNU KULLANALIM” DİYE TEKLİFLER DE GELDİ. AMA YAZI BANA AİT OLMADIĞI İÇİN OPORTÜNİST DAVRANMAYIP DOĞAL OLARAK KABUL ETMEDİM.

BU VE BUNA BENZER YAZILARI YILLARDIR BENİ ARAYAN VE MAİL YAZAN HERKESE GÖNDERİYORUM AMA MAALESEF BU FURYAYI ÖNLEYEBİLMİŞ DE DEĞİLİM.

SON ZAMANLARDA YENİ ZANNEDİLEREK TEKRAR BİR FURYA HALİNDE YENİDEN PAYLAŞILMAYA BAŞLANDIĞINI BİZE GELEN TELEFON VE MESAJLARDAN ÖĞRENMİŞ BULUNUYORUM. 

TEKRAR EDECEK OLURSAK BU YAZI BANA AİT DEĞİL VE BENİM YAŞADIĞIM BİR OLAY DA DEĞİL. BANA AİT OLSAYDI ARKASINDA DA RAHATLIKLA DURURDUM. BİR KEZ DAHA BU KONUYU AÇIKLIĞA KAVUŞTURMAK İÇİN BUNU YAZMAK ZORUNDA KALDIM.

SEVGİ VE SAYGILARIMLA…

Not: Kostas diye biri var mı? Varsa eğer,  bunları söyledi mi gerçekten ben de bilmiyorum.

PROF. DR. ERGÜN ÇİL